На згадку про ще один 5-ти денний Тренінговий табір

AddThis Social Bookmark Button

Завершив свою роботу ще один Тренінговий табір для фахівців освітньої та соціальної сфери, який об’єднав досвід та знання освітян практиків і науковців, соціальних працівників, представників громадських організацій, студентів з Черкаської та Дніпропетровської області. Протягом 5-ти днів (04-08 липня 2016 року) маленька (як камерний оркестр J ), але дружня група учасників табору ("без погонів" J ) в інтерактивній співпраці з тренерками Тетяною Войцях, Іриною Вічкань та Світланою Дмитренко осягали таємниці тренерської майстерності (зокрема, а що ж робити із «складними учасниками» та «нестандартними ситуаціями»?), усвідомленого батьківства (зокрема, як без ляпасу виховувати дитину та створити безпечний простір для її розвитку), медіаграмотності та безпеки в медіапросторі (зокрема спробували себе у ролі «Журналістів» та «Редакторів» каналу новин - було весело і пізнавально!), профілактики вторинної травматизації в роботі з особами, що переживають психотравмуючу подію (зокрема, познайомилися з техніками заземлення і стабілізації емоційного стану, та з теорією «Професійного розгортання»), організації роботи Театру Форум (спробували на практиці створити сценарій та розіграти спектакль).

Креативна вправа «Я – єдина (єдиний) і неповторна (неповторний)!» допомогла створити особливий за своїми родзинками та емоціями «Сімейний альбом групи». Інтерактивна вправа «Гірлянда асоціацій» подарувала цікаві метафори, визначення і навіть вірші про те, що «тренінг - це:..»

«… активне навчання, повне приємних сюрпризів та несподіваних подарунків, який дає великий досвід та корисні знання»;

«…отримання цілі, стати цікавим, бути центром уваги»;

«…процес отримання вмінь та навичок за допомогою співпраці колективу, обміну інформацією та знань в трудовій діяльності та плідній роботі»;

«…співпраця задля досягнення поставленої мети і завдань»;

«.. знання, які отримуєш не напрягаючись»;

«Тільки в дружбі наша сила»

«Подих вітру у вітрила

Для молодого корабля,

Корисний досвід, свіжа сила,

Нове життя, нові знання»

Дякуємо за цікаві майстер-класи: Наталії Байдюк, учасниці Тренінгового табору, що розкрила сучасні підходи до гендерних стосунків у суспільстві («гаряченькою» була дискусія серед учасниць, не вистачало чоловічої точки зору J ) та Наталії Мисан, голові Регіонального психологічного кризового центру (м. Черкаси), яка поділилась досвідом застосування асоціативних карток в роботі з травмою.

Власні вміння та навички командної роботи учасники Тренінгового табору перевіряли на практиці, проходячи станції «мотузкового тренінгу»: «Рожеві окуляри» (стартова станція, настільна гра «Рожеві окуляри, спрямована на протидію торгівлі людьми), «Примхливий водогін», «Втеча з полону: безпечне переміщення», «Килим дружби», «Лабіринт відповідальності».

Кожен день в таборі був неповторним, розпочинався з традиційний креативних презентації від учасників «Про день минулий…». Особистим надбанням та ресурсом для подальшого саморозвитку і тренерського самовдосконалення для кожного з учасників стали розроблені тренером-координатор табору Тетяною Войцях «Карта ресурсу ідеального тренера» та «Особистий щоденник учасника п’ятиденного Тренінгового табору для фахівців освітньої та соціальної сфери», куди протягом усіх п’яти днів роботи учасники занотовували важливі для них надбання та узагальнювали важливі висновки за результатами тренінгових днів. А найважливішими висновками учасників за результатами навчання в 5-ти денному Тренінговому таборі стали такі: «Тренер – це не єдиний, хто несе відповідальність за те, що відбувається на тренінгу. Кінцевий результат – це спільна відповідальність групи учасників і тренера», «Вік живи – вік учись!», «Дія = результат. Не бійся!», «Актуальність тематик та послідовність дій – фундамент тренерської діяльності», «Вчитися один в одного, не боятися інших думок», «Став цілі, досягай більшого не бійся ризикувати! J», «Робота, що приносить задоволення, не лише створює особистий комфорт, а й спонукає реалізовувати її на максимально високому рівні».

Завершився Тренінговий табір побажаннями і подяками один одному, дружніми обіймами та цікавинками-сюрпризами «Виграшної лотереї» від організаторів табору (методична література, яка стане у нагоді як в професійній, так і особистісній сферах життя, надана ГО «Центр Ла Страда – Україна», Українським фондом «Благополуччя дітей», Жіночим консорціумом України).

Ось такі свої неповторні родзиночки мав цей 5-ти денний Тренінговий табір.

Фото-емоції ось тут:

https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.1138034846254419&type=1

 

Дякуємо усім, хто був з нами!!!

До нових зустрічей!!!

 

 

Проект «Тренінговий табір для фахівців освітньої та соціальної сфери» реалізується за фінансової підтримки МБФ «Український жіночий фонд».