МЕДІАЦІЯ - ШЛЯХ ДО ПОРОЗУМІННЯ!

AddThis Social Bookmark Button

Мир в нашій країні – це пріоритетний напрям діяльності і політиків і громадських активістів та небайдужих громадян. Проте мир – це не просто відсутність війни. Мир – це уміння приймати і поважати інших, вільно висловлювати власні думки. Саме тому Україна стоїть перед актуальним завданням – порозуміння у громадах та налагодженням співпраці між людьми з протилежними світоглядами й позиціями.

Враховуючи актуальні потреби громади, розуміючи важливість активної відповідальної громадянської позиції кожної особистості, шукаючи нові форми залучення молоді до творчого підходу до вирішення конфліктних ситуацій, Черкаська міська дитяча громадська організація з жовтня місяця 2015 року долучилася до впровадження у Черкаській області проекту «Розбудова миру, профілактика і розв’язання конфлікту з використанням медіації в групах та громадах, які постраждали від конфлікту, особливо серед жінок та дівчат ВПО» який реалізується в Україні Міжнародним жіночим правозахисним центром «Ла Страда – Україна» за підтримки Посольства Великої Британії в Україні у співпраці з Міністерством освіти і науки України. У рамках проекту було підготовлено три групи фахівців з різних областей України, які пройшли навчання за 48-годинною навчальною програмою для медіаторів «Базові навички медіатора в навчальному закладі та громаді. Забезпечення участі дітей і жінок у розв’язанні конфліктів і миробудуванні».

Від Черкаської області пройшли навчання як медіатори Тетяна Войцях, завідувач обласного центру практичної психології і соціальної роботи Черкаського ОІПОПП, Марина Матвійчук, викладач кафедри соціальної роботи та соціальної педагогіки Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, Аліна Кравчук, соціальний працівник Черкаського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» та тренер-консультант ЧМДГО «Експериментальний творчий центр», Наталія Добрянська, практичний психолог Уманської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4, Вікторія Лісовенко, практичний психолог Уманського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №7 – колегіум» та Наталія Кіян, соціальний педагог, практичний психолог Красенівського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Чорнобаївської районної ради.

Позаду насичені дні теорії та практики медіації від координатора проекту та тренера Центру «Ла Страда-Україна» Вероніки Андрєєнкової, наукового співробітника Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи Надії Лунченко, а також практиків, які вже не один рік поспіль успішно впроваджують медіацію у навчальних закладах в своїх регіонах – Оксани Дацко та Тетяни Мараховської. Попереду – безпосередня робота в освітньому середовищі та в громадах з питань миробудування та вирішення конфліктних ситуацій в освітньому середовищі за принципом «перемога – перемога».

За підтримки Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда – Україна» та відповідно до попередньо отриманих погоджень з керівниками навчальних закладів, у Черкаській області в рамках проекту будуть відкриті Центри медіації: на базі Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників (тренер-координатор, медіатор Тетяна Войцях), Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 32 (тренер-медіатор Марина Матвійчук), Черкаської міської дитячої громадської організації «Експериментальний творчий центр» (медіатор Аліна Кравчук), Уманської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 (медіатор Наталія Добрянська), Уманського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №7 – колегіум» (медіатор Вікторія Лісовенко) та Красенівського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Чорнобаївської районної ради (медіатор Наталія Кіян).

 

Заради миру варто навчитися вирішувати конфліктні ситуації шляхом діалогу, щоб в процесі спілкування, почувши і зваживши думки обох сторін, досягти порозуміння за принципом «перемога – перемога».

 

 

Аліна Кравчук, тренер-консультант, медіатор ЧМДГО «Експериментальний творчий центр»

 

Тетяна Войцях, голова ЧМДГО «Експериментальний творчий центр»