«Мій Малюнковий Дивосвіт»

AddThis Social Bookmark Button

Світ малюнку…. Який він? Які дива він відкриває кожному з нас? Що відтворює дитина чи дорослий у своєму малюнку? Чому бачимо одне й те саме, а витвори у всіх виходять різні? Як подолати в собі страх, який криється за словами «Я не вмію малювати, в мене нічого не вийде…»? Як відкрити дорослому світу істину, що Малюнковий Дивосвіт – це Чарівна Країна, в якій кожна дитина, кожен дорослий, незалежно від особливостей свого фізичного і психічного розвитку, може досягти успіху, розкрити (в першу чергу для себе!) свої творчі здібності і розвивати їх, а отже – повірити в свої можливості!

У відповідь на ці, здавалося б дитячі, але такі дорослі питання «Експериментальний творчий центр» у партнерстві з Міжнародним благодійним фондом "Архистратига Михаїла" розпочав впровадження творчого проекту «Мій Малюнковий Дивосвіт», який спрямований на розвиток особистості через образотворче мистецтво. Основною цільовою групою проекту є діти, що мають особливості психічного розвитку. Реалізацію пілотного етапу проекту розпочато для вихованців Черкаської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату.

Перше заняття відбулося! Безліч емоцій – і у дітей, і у дорослих! Хтось вперше взяв у руки олівець, пензлик, хтось вже мав у цьому досвід. Ми познайомилися з можливостями звичайного олівця, порівняли їх з можливостями кольорових олівців. Ми відкривали таємниці штрихування. А потім створювали ескіз майбутнього малюнку на Пасхальну тематику.

Ми не просто малювали – ми пізнавали СВІТ ТВОРЧОСТІ! А разом з цим, ми пізнавали СВІТ СТОСУНКІВ, заснований на повазі та взаємодопомозі, на цінності кожної особистості, на неповторності, а тому унікальності результатів творчості кожної людини. Заняття проходило у Вербну неділю, тому розмова була ще й про народні традиції, про духовні цінності.

 

Перший крок зроблено. На наступному занятті ми будемо завершувати розпочатий ескіз малюнку – відбудеться знайомство з фарбами. А попереду ще так багато таємниць… То ж до нових зустрічей!