КУЛЬТУРА СТАТЕВИХ ВІДНОСИН: ВЧИМОСЯ ГОВОРИТИ ПРО ЦЕ З ДІТЬМИ

AddThis Social Bookmark Button


31 жовтня 2015 року в приміщенні ЧМДГО «Експериментальний творчий центр» відбулося перше тренінгове заняття навчальної програми «ПРОСТІР ДЛЯ САМОРОЗВИТКУ» на тему «Культура статевих відносин: вчимося говорити про це з дітьми». Заняття проводили сертифіковані тренери програми «Просвітницька робота з населенням з питань репродуктивного здоров’я і планування сім’ї» Марина Матвійчук та Аліна Кравчук.

Участь у тренінгу взяли студенти, практичні психологи, соціальні педагоги навчальних закладів та фахівці соціальної сфери.

В процес роботи були розглянуті навчальні модулі:  «Репродуктивне здоров’я: як формувати і зберігати», «Культура статевих і сексуальних відносин», «Сексуальність і стать: як говорити про це з дітьми», «Контрацепція чи аборти: спільна відповідальність партнерів», «Важливі аспекти планування сім’ї». Високий професійний рівень і компетентність тренерів, інтерактивні форми роботи, вдало підібрані змістовні вправи та мультимедійні презентації, творча командна атмосфера, особиста зацікавленість та мотивованість учасників тренінгу до саморозвитку сприяли ефективній роботі групи та легкому засвоєнню досить складної інформації. Вдало підібрані форми проведення вправ: «Що таке здоров’я» (робота в малих групах), «Скріпка» (індивідуальна робота), «Факти і міфи про сексуальність» (обговорення в малих групах та загальна дискусія), «Аборти: за і проти» («Акваріум»), «Альтернативні форми сексуальної активності» (кейс-метод), «Як сказати «НІ!» (колаж)» не тільки викликали жваве обговорення питань, що розглядалися, та сприяли структурованій дискусії, а й допомогли деяким учасникам вільно говорити на «заборонені» теми, а також довели свою практичну значимість і дієвість в роботі як з дітьми, так і дорослими.

На завершення тренінгу учасники переглянули відеоролик «Хочете чаю?», який досить простими словами та на прикладі спільного чаювання роз’яснює важливість згоди на будь які стосунки між людьми, в т.ч. і сексуальні.

Організатори тренінгу забезпечили учасників комплектом методичних та відео матеріалів з теми, що розглядалася, а також практичним інструментарієм для використання в подальшій роботі та для самоосвіти, та вручили їм свідоцтва про успішне проходження 6-годинного навчального курсу.

Підводячи підсумки роботи, усі учасники висловилися про актуальність теми тренінгу для них не тільки як для фахівців, а й як для батьків (в т.ч. і майбутніх J), щиро подякували тренерам за плідно і цікаво проведений час вихідного дня та забажали подальшої участі у наступних навчальних заходах програми.

На згадку про перше тренінгове заняття Програми - фотоальбом

 

 Ну що ж – Програма «Простір для саморозвитку» успішно стартувала!

Далі буде – слідкуйте за анонсами!!! J