Тренінговий центр Тетяни Войцях "Простір для саморозвитку та підвищення кваліфікації"

ВІДБУЛОСЯ ДРУГЕ ЗАНЯТТЯ У ПРОГРАМІ "ПРОСТІР ДЛЯ САМОРОЗВИТКУ"

AddThis Social Bookmark Button

Відбулося друге заняття для фахівців (спеціалістів психологічної служби, викладачів ВНЗ) у Програмі "Простір для саморозвитку". Учасники тренінгу "Навчіть дитину захищатися" за допомогою інтерактивних форм роботи поглибили та систематизували знання з питань попередження сексуального насильства над дітьми, набували вмінь роботи з дітьми різного віку, батьками та педагогічними працівниками з метою формування у них розуміння актуальності питання, що розглядалося, розвінчування міфів щодо явища сексуального насильства над дітьми в суспільстві та в сім'ї. Серед тематичних блоків, які зацікавили найбільше під час тренінгу, учасники назвали «Міфи та факти про сексуальне насильство над дітьми», «Причини, форми прояву та симптоми сексуального насильства над дітьми», «Кіко і рука»: правила безпечної поведінки дитини», «Алгоритм реагування фахівця на випадки сексуального насильства з дітьми»

Найбільш ефективними вправами, які сприяли розкриттю сутності тренінгу та розумінню і закріпленню отриманих знань і вмінь, на думку учасників були вхідне тестування «Що я знаю про явище сексуального насильства над дітьми?», вправа «Портрет сексуального злочинця», робота із змістом основних термінів, що розглядалися в темі, рольові ігри (робота із ситуаціями), тематичний енерджайзер «Чи можна доторкнутися?», перегляд мультфільмів та презентацій, які є змістовною частиною навчальної програми.

Учасники тренінгу ознайомилися із структурою, мультимедійним забезпеченням та методичними рекомендаціями щодо проведення занять з дітьми старшого дошкільного та молодшого шкільного віку з метою закріплення у них правил безпечної поведінки з дорослими людьми за матеріалами методичного посібника «Навчіть дитину захищатися»(автори-упоряд. Цюман Т. П., Нагула О. Л. За заг. ред. Цюман Т. П. - 2015. - 60 с.). Посібник підготовлено та видано в рамках проекту «Попередження сексуального насильства та сексуальної експлуатації дітей у країнах Центральної та Східної Європи - комплексний підхід», що реалізує Український фонд «Благополуччя дітей» за фінансової підтримки OAKFoundation (Швейцарія). Посібник схвалено Міністерством освіти і науки України для використання у загальноосвтініх навчальних закладах.

Ефективному проведенню тренінгу, досягненню очікуваних результатів та зниженню рівня побоювань учасників тренінгу, про які вони висловлювалися на його початку (зокрема, щодо можливих перешкод у подальшій роботі з означеною темою в навчальних закладах, з батьками та педагогами) завдячуємо матеріалам кампанії «Один із п’яти», яку з червня по листопад 2015 року реалізував Український фонд «Благополуччя дітей» у партнерстві з Радою Європи.

 

Учасники тренінгу висловили бажання продовжувати участь у Програмі. То ж, до нових зустрічей! J

 

 

Трохи фотоемоцій: http://vk.com/album-51174283_227654693